Noua Arysta LifeSciences - Revista Ferma
3 minute de citit

Noua Arysta LifeSciences

Având o acoperire bună la nivel global, Arysta comercializează un portofoliu inovator de produse de protecția plantelor (PPP) și de sănătate publică (peste două sute de substanțe active), oferind fermierilor soluții într-o gamă largă (bio-soluții, fungicide, erbicide, insecticide și tratamentul semințelor).
Noua entitate face parte din grupul Platform Speciality Product și s-a format recent prin fuzionarea a trei companii: Arysta LifeSciences, Chemtura AgroSolution și Agriphar.

Noua Arysta LifeSciences

O companie de agribusiness globală
Cu o experiență cumulată de peste 270 ani, 4.000 de angajați în peste o sută de țări, Arysta a generat anul trecut o cifră de afaceri de 1,8 miliarde de dolari. Noua Arysta LifeSciences România și-a prezentat echipa, dezideratele și felul în care le vor aborda, în fața a peste 160 de distribuitori și autorități, într-un cadru festiv de cinci stele. O echipă puternică, de profesioniști în domeniu, adunată sub conducerea directorului general Richard Matei. Din această nouă echipă se disting Daniel Tabacu (director tehnic și dezvoltare), Laurențiu Gheorghiță (director comercial), Mirela Păun (director de marketing), Andreea Manolescu (director financiar) și Claudia Simion (director de logistică).
Piața mondială a PPP devine din ce în ce mai polarizată, iar ritmul de dezvoltare a pieței agricole din România, conform spuselor lui Hildo Brilleman – director pentru zonele de Nord-Vest, Centru și Sud-Est European al Arysta LifeSciences, „este unul accelerat și creează un context favorabil pentru a dezvolta și a consolida poziția companiei noastre în această piață”.

Noua Arysta LifeSciences

Echipă extinsă și țeluri prizabile pe termen mediu și lung
Richard Matei, managerul acestei noi entități de pe piața agricolă românească, crede cu tărie că va confirma performanța din acest an a companiei și că va valorifica oportunitățile de creștere pe termen lung, alături de noii săi colegi, profesioniști cu ștaif, 14 la număr. Hildo Brilleman a confirmat încrederea în posibilitățile de progres a echipei constituite de Richard Matei, echipă care „va continua să extindă și să dezvolte noi relații de parteneriat, bazate pe încredere, respect reciproc și etică profesională”. Același angajament a venit și din partea fiecărui nou membru al echipei, rostit cu emoție în glas în fața camerei de luat vederi care prelua imaginile live pentru a fi proiectate pe cele cinci plasme uriașe din frumoasa sală de conferințe.
Cu această ocazie, le urăm succes și marje de profit peste target!

10 PRODUSE NOI ÎN PORTOFOLIUL INOVATOR
Arysta LifeSciences România propune fermierilor, clienții lor principali, 40 de produse pentru protecția plantelor, la care se vor adăuga alte zece produse aflate în curs de omologare. „Oferim partenerilor noștri produse consacrate, precum Pantera 40 EC, Select Super sau Vitavax 2000, care au un istoric și un business stabil. Pe de altă parte, avem în portofoliu produse cu un bun potențial de creștere și care pot fi adaptate cerințelor specifice pieței din România, precum: Rancona (fungicide pentru tratamentul semințelor), Silwet Gold și Elastiq Ultra (adjuvanți de ultimă generație), precum și portofoliul propriu de BioStimulanți”, a subliniat Richard Matei, directorul general Arysta LifeSciences România.

 

Articol publicat in revista Ferma nr. 22 (183) din 15-31 decembrie 2016

Cisteste si...

Recomandările redacției
Ultimele articole
Citește mai multe știri →
×