
„Lucrăm la înființarea unui parteneriat public-privat prin care să înființăm o agenție pentru promovarea produselor românești în alte țări. (…) Să avem agenți economici, angajați ai ministerului, ai agenției, plătiți din fonduri publice și private pentru a promova produsele românești. (…) Să fie plătiți, dincolo de bugetul de stat, și din ceea ce se încasează pe produsele respective”, a declarat ministrul Daniel Constantin, citat de Agerpres.




