
Singurele probleme ar putea să le întâmpine cei care nu pot să dovedească utilizarea terenului în scopuri agricole, însă există modalitatea ca doi fermieri să se asocieze, a recomandat Haschi Andras. „(…) Vor avea probleme cei care nu pot să dovedească că folosesc terenul în scopuri agricole, dar există modalitatea ca doi fermieri să se asocieze. Există o formă de asociere simplă, înregistrată la Primărie, în care un fermier contribuie cu terenul și celălalt cu animalele. Foarte puțini fac asta, dar ar fi forma logică în cazul în care unul are animale, iar celălalt doar terenul. În județ sunt două cazuri de astfel de asocieri și ar trebui să fie 2.000, cel puțin”, a spus Haschi Andras, citat de Agerpres.




