Iordania așteaptă de trei luni să reia importul de ovine - Revista Ferma
1 minut de citit

Iordania așteaptă de trei luni să reia importul de ovine

oi1 m Iordania așteaptă de trei luni să reia importul de ovine

„ANSVSA a transmis, în 23 februarie, un raport referitor la Boala Limbii Albastre și o invitație către veterinarii din Iordania și sperăm că în cel mai scurt timp aceștia o să vină la noi să vadă cum stau lucrurile”, ne-a declarat Nicolae Cioranu, președintele Romovis. Acesta a participat, în 17-18 februarie 2015, la o vizită de lucru în Iordania, pe tema comerțului cu animale vii, cu o delegație formată din reprezentanți ai MADR, ai ANSVSA și ai Ministerului Economiei și Comerțului.

Cisteste si...

Recomandările redacției
Ultimele articole
Citește mai multe știri →
×