
„Nici măcar Agenția Domeniilor Statului nu are posibilitatea să acorde aceste hectare. Discutăm despre fermieri la nivel de țară, ori Agenția Domeniilor Statului, chiar dacă s-ar lua această decizie nu deține terenuri decât într-o anumită zonă a României, în Balta Brăilei, Ialomiței. Ca urmare, s-a interpretat greșit. Eu am spus că vom discuta pentru a încerca să găsim soluții”, a declarat ministrul Agriculturii.




